Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch,
mail: korzuch@infoic.pl
 



Luty 2020

 

Wydarzenia:

      AUDYCJA MUZYCZNA „MUZYCZNE WALENTYNKI”
10 lutego spotkaliśmy się z muzykami Filharmonii Kameralnej w Łomży. Tym razem zapoznaliśmy się z wiolonczelą. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób można muzyką wyrazić uczucia. Wysłuchaliśmy popularnych utworów o miłości, romantycznych i nastrojowych tematów muzycznych. Rozwiązywaliśmy walentynkowe zagadki.




       ZMISIOWANI ZACZYTANI
W ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” zaprosiliśmy do czytania przedstawiciela Grupy Medialnej Narew - panią redaktor Marlenę Siok. Pani Marlena przeczytała nam bajkę o Arletce, która tak jak każdy z nas, miała marzenia i wierzyła, że marzenia się spełniają. Dzieci otrzymały od pani Marleny kolorowankę z poznanej bajeczki. Czas kolorowania umilała nam piosenka „Czytaj z Misiem”. Na koniec spotkania nasz gość wpisał się do pamiątkowej kroniki przedszkolaków.




      BEZPIECZNI Z MAŁYM MISIEM
Projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” realizowany jest w kilku modułach. W lutym realizowaliśmy moduł „Bezpieczni z małym Misiem”. W ramach modułu zaprosiliśmy policję na odblaskową dyskotekę, wspólnie czytaliśmy utwory literackie dla dzieci na temat bezpieczeństwa, 11 lutego włączyliśmy się w Dzień Bezpiecznego Internetu, na zajęciach przeprowadzaliśmy zabawy na temat bezpieczeństwa /dobre i złe zachowania/, starszaki wspólnie wykonali plakat zachęcający do przestrzegania zasad bezpieczeństwa.




      BEZPIECZNE DZIECI W SIECI
W grupie dzieci sześcioletnich realizowano program profilaktyczny „Bezpieczne dzieci w sieci”. Wiemy, że na co dzień internet stanowi nieocenione źródło wiedzy i rozrywki. Niestety, niesie ze sobą również wiele zagrożeń. O tych zagrożeniach dowiadywały się dzieci podczas zajęć z tego programu. Scenka teatralna mówiła o tym, że nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie i przestrzegała dzieci przed przekazywaniem danych osobowych nieznajomym, którzy wykorzystują je czasami w złych intencjach. Program zakończył się quizem na temat, co wiemy o internecie i o bezpiecznym z niego korzystaniu.




      WARSZTATY EKOLOGICZNE
Wszystkie dzieci z poszczególnych grup uczestniczyły w warsztatach dotyczących segregowania śmieci. Realizacja warsztatów była częścią projektu Modernizacji istniejącej instalacji sortowania odpadów na terenie Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Czartorii gm. Miastkowo. W ramach warsztatów przedszkolaki uczyły się, jak segregować śmieci i do jakich pojemników należy wrzucać poszczególne rodzaje odpadów.




      DYSKOTEKA ODBLASKOWA
12 lutego w ramach realizowanego programu profilaktycznego „Bezpieczny przedszkolak” odbyła się w naszym przedszkolu „Dyskoteka odblaskowa”. Podczas zabawy dyskotekowej odbyliśmy podróż na odblaskową planetę, w czasie której spotkaliśmy Czarodziejską Gwiazdę, Słońce i Łobuzów. Bawiąc się przypominaliśmy podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa na ulicach i drogach. W dyskotece wzięli udział policjanci z łomżyńskiej komendy z Wydziału Prewencji. Poprzez zabawę tłumaczyli dzieciom, dlaczego warto nosić odblaski. Dowiedzieliśmy się także do czego służy fotelik samochodowy, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak zachować się w przypadku kontaktu z osobą obcą. Policyjna profilaktyka i przedszkolna zabawa to doskonały sposób na skuteczną naukę o bezpieczeństwie nie tylko na drogach.




      TEATRZYK „TAM, GDZIE KWITNIE ŚNIEG”
13 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Agencji Artystycznej Karuzela. Aktorzy przyjechali do dzieci z teatrzykiem pt. „Tam gdzie kwitnie śnieg”. Była to zabawna opowieść o dwóch chłopcach, którzy na strychu swojego dziadka znaleźli stare książki. Dzięki nim przenieśli się w świat niezwykłych przygód. Spektakl skłaniał dzieci do refleksji nad różnorodnością i szacunkiem dla odmienności. Pokazywał, że lubimy różne rzeczy np. lato, zimę. Utwierdził nas w przekonaniu, że w każdej porze roku możemy znaleźć różne pomysły na ciekawą zabawę.




      WALENTYNKI
Walentynki były dla dzieci z naszego przedszkola prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia dzieci w niektórych grupach ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Panie przygotowały dzieciom dużo propozycji zabaw związanych z walentynkami m.in.: słuchały wierszy i opowiadań o charakterze walentynkowym (tematyka przyjaźni i miłości), uczyły się zabawy „Serduszko przyjaźni” i „Podajmy sobie ręce”, przygotowywały walentynki dla najbardziej ukochanych osób w rodzinie i dla swoich kolegów i koleżanek w grupach. Mogły też wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z przyjacielem lub ulubionym kolegą/koleżanką.




      WALENTYNKOWY DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W GRUPIE VIII 14 lutego 5-latki z grupy VIII zaprosiły swoje babcie i dziadków, żeby złożyć im życzenia i zaprezentować artystyczny występ z okazji dnia Babci i Dziadka. Recytowały, śpiewały, tańczyły, składały życzenia i wręczały laurki i kwiaty. Niespodzianką dla dzieci i przybyłych na spotkanie babć i dziadków był występ rodziców dzieci, którzy recytowali wybrane wiersze J. Brzechwy. Była to bardzo miła i oklaskiwana gromkimi brawami niespodzianka !




      KONKURS „MOJE ULUBIONE BAJKI”
Panie w grupach VII i VIII zorganizowały konkurs pn. „Moje ulubione bajki”. Celem konkursu było m. in. dzielenie się swoją wiedzą na temat treści bajek i ich bohaterów, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, rozpoznawanie bajkowych bohaterów, tytułów bajek, stworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci oraz przeżycie pozytywnych emocji związanych z dziecięcą rywalizacją. Dzieci miały do wykonania różne zadania, np.: rozwiązywanie zagadek literackich, układanie bajkowych puzzli, rozpoznawanie tytułu bajki po przeczytanym fragmencie bajki, rozpoznawanie z jakiej bajki pochodzi dany rekwizyt itp. Dzieci z wielką uwagą rozwiązywały poszczególne zadania i liczyły punkty. Na koniec konkursu wszystkie otrzymały dyplomy i nagrody.




      AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA
W PWS i P 20 lutego dzieci z grupy VII uczestniczyły w Akademii Przedszkolaka. Tym razem spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa na ulicach i drogach a całe spotkanie miało nazwę "Zamieszanie w krainie lodu - przepisy ruchu drogowego".




      DZIEŃ DINOZAURA
Dinozaury już dawno wyginęły, ale wciąż nie przestają fascynować dzieci. Dzień Dinozaura, który obchodzimy 26 lutego był doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tych niezwykłych mieszkańcach ziemi, o ich zwyczajach, zachowaniach oraz cechach szczególnych. W kilku grupach realizowano tematykę kompleksową „Dawno, dawno temu” i przy tej okazji dzieci zapoznały się z ciekawostkami z życia dinozaurów oraz wykonywały efektowne prace plastyczne.




      W KUCHNI
W ramach omawianej tematyki tygodnia „Praca kucharki” maluszki z grupy IV odwiedziły przedszkolną kuchnię, aby poznać jej sekrety i zagadki. Tam powitane przez panią Renię zostały oprowadzone po kuchni i zapoznane ze sprzętami, których używa się w kuchni podczas przygotowywania posiłków. Ogromną frajdą okazało się oglądanie ogromnych garnków, misek i patelni, w których panie kucharki przygotowują przepyszne posiłki. Pani kucharka zwróciła uwagę dzieci na swój strój i podkreśliła znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków.




      SPOTKANIE Z TECHNOLOGIEM ŻYWIENIA
Grupę VII odwiedził tata Kacperka, który jest technologiem żywienia. W interesujący sposób poszerzył wiedzę na temat zdrowego odżywiania, zapoznał dzieci z piramidą żywienia od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby zostać wyeliminowane bez szkody dla organizmu. Tłumaczył dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie wody, nabiału, warzyw, owoców, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie.




      SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM
Maluszki z grupy IV odwiedziła pani stomatolog – mama Mateusza. Spotkanie odbyło się przy okazji realizowanej tematyki tygodnia „Dbamy o czystość”. Pani stomatolog przyniosła ze sobą kilka oryginalnych rekwizytów. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model szczęki. Dzieci zapoznały się także z rodzajami szczoteczek do zębów. Pani dentystka tłumaczyła maluchom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Przedszkolaki dowiedziały się, że słodycze można jeść bez większej szkody dla zębów, ale w umiarkowanej ilości i po zjedzeniu słodyczy należy zęby oczywiście porządnie wyszorować.




      ZABAWY ZE STUDENTKĄ
W przedszkolu przez kilka dni przebywała studentka, która obserwowała zajęcia oraz bawiła się z dziećmi i prowadziła zajęcia dydaktyczne. Przeprowadzone przez studentkę - praktykantkę zabawy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i dużą aktywnością dzieci. Dzieci bawiły się w odkrywanie tajemnic kosmosu, ćwiczyły z przyporami sportowymi, robiły masażyki, poszerzały doświadczenia plastyczne. Radosne twarze dzieci były oznaką, że zabawy ze studentką bardzo im się podobały.




      ZABAWY BADAWCZE
Dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Czterolatki z grupy IX przeprowadziły eksperyment „Sztuczny śnieg”. To, co powstało było dla nich wielkim zaskoczeniem. Dzieci tworzyły z tej substancji ciepłe śniegowe kule, które nie stopiły się nawet w ciepłym pomieszczeniu. Taka namiastka zimnego puchu, który się nie roztapia dała dzieciom wiele radości oraz zabawy. W grupie VIII dzieci zrobiły „Galaktykę zamkniętą w słoiku” i mogły patrzeć na nią do woli. Był to nie tylko wspaniały eksperyment, ale także zabawa sensoryczna. Dzieci do wykonania tego projektu używały swoich rąk, a więc ćwiczyły dłonie, obserwowały proces mieszania się barw, przenikania kolorów. Było to dla nich wspaniałe doświadczenie i przeżycie.




      KONKURS PLASTYCZNY MOJA WYMARZONA ZŁOTA RYBKA
Dzieci z naszego przedszkola chętnie biorą udział w różnych konkursach. W ostatnim czasie otrzymały pocztą dyplomy za udział w konkursie „Moja wymarzona Złota Rybka” zorganizowanym przez Muzeum złotej Rybki w Dydni. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali też bilety do tego muzeum.




      UCZYMY SIĘ PROGRAMOWANIA
Dzieci z grupy IX pod okiem pani Agnieszki uczyły się programowania i bawiły się z Ozobotem. Robot Ozobot to mały i sympatyczny robot, który wspiera myślenie i kreatywność. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do zabaw twórczych i same stworzyły swoją trasę dla Ozobota.




      MONITOREK
W grupie VIII rozpoczęły się zajęcia z programu „Monitorek”. Są to zajęcia z tabletami, które stanowią narzędzie rozszerzające możliwości dydaktyczne. Tablety dzięki aplikacjom edukacyjnym rozszerzają tradycyjne metody uczenia się i wnoszą dużo radości do codziennych zajęć.




      CIEKAWE ZABAWY I ZAJĘCIA







Styczeń 2019
Grudzień 2019
Listopad 2019
Październik 2019
Wrzesień 2019

Powrót na górę strony